Rugs 21, 2020, 10:12 pm

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Kodėl žlugo TSRS projektas?

Pradėjo Mikas, Vas 03, 2019, 02:01 am

« ankstesnis - sekantis »

 Kokia santvarka buvo Tarybų Sąjungoje?

 Komunizmas
0 (0%)
Socializmas
0 (0%)
Neo- Liberalizmas
0 (0%)
Valstybinis Kapitalizmas
1 (100%)
Socialinė Demokratija
0 (0%)
Demokratinis Socializmas
0 (0%)

Viso balsavusių narių: 1

Mikas

Vas 03, 2019, 02:01 am Last Edit: Geg 16, 2019, 01:40 pm by Mikas
Kaip ir daugelis Lietuvų aš gimiau ir užaugau Tarybų Sąjungoje. Kai Lietuva atgavo nepriklausomybę kaip ir nebuvo jokių abejonių, kad reikia bėgti kuo toliau nuo komunistinės santvarkos. Tiesa mano diedukas sakė, kad kolūkių griovimas buvo nusikaltimas. Tuomet aš nesupratau kodėl. Atrodė, kad kolūkių sistema lyg ir neveikia. O gal iš tikrųjų mes ne taip galvojome tuomet? Iki šiol daugelis senesnių žmonių su nostalgija prisimena senus laikus. Be abejo taip yra dėl to, kad žmonės yra linkę pamiršti kas buvo blogai ir prisiimti malonius dalykus. Bet yra ir objektyvių priežasčių. Iš tikrųjų žmonės tuomet nebadavo, bedarbystės ir benamių nebuvo. Buvo cenzūra, bet ir dabar yra cenzūra. Praktiškai visi rusiški kanalai uždrausti. Aš mačiau keletą Solovjovo laidų, tikrai propaganda gerai varo. Bet jeigu netiesą sakytų tai Lietuvos užsienio reikalų ministerija rusams notas po kiekvienos laidos rašytų, o taip nėra. Tai gal paprasčiausiai tiesa akis bado? Bet kodėl CNN, RTVI ir BBC nėra uždrausti? O kam reikia drausti Russia Today RT iš vis nesuprantu. On Contact su Chris Hedges viena mano mėgstamiausių laidų. Be to tikras ekonomistas, profesorius Richard Wolff dažnai ten šneka. Jei viskas taip jau gerai būtų Putino propaganda neturėtų prie ko prikibti. Bet jie ir patys neveltu putoja - reikia gi kažkaip nukreipti liaudies dėmesį nuo to kad trečdalis rusų gyvena žemiau skurdo ribos. Bet Rusijoje jau nebe komunizmas, kaip ir Lietuvoje. Tai gal problema iš vis ne komunizme buvo? Iš tikrųjų ten iki komunizmo dar toli buvo. Ir net ne socializmas o valstybinis kapitalizmas ten buvo. Visos įmonės priklausė valstybei, tai yra valstybė buvo kapitalistas. Tai nebuvo socializmas, nes įmonės ir gamybos priemonės nepriklausė darbininkams ir tikrai nebuvo demokratijos. Pasaulyje dar nėra buvę nei socializmo, nei demokratijos. Nors civilizacija jau yra pasiekusi tokį lygį, kad galėtų būti tiesioginė demokratija, kur kiekvienu klausimu visi kaip Facebooke laikus dislaikus dėliotų, o ,,laisvos" Lietuvos rinkimuose internetu vis dar negalima balsuoti rinkimuose.

Tarybų sąjungos problemos buvo:
1. Buvo vykdomas Bolševikų ne Menševikų planas. Istorija parodė, kad valdžią atėmus iš Aristokratų ir atidavus pašlemėkams dažniausiai būna dar blogiau. Vykdant nuosaikesnį perėjimą būtų išvengta daugybės nelaimių.

2. Buvo visiškai panaikintos privataus kapitalo įmonės. Buvo palikta tik viešoji nuosavybė. Nebeliko nei kolektyvinės ar ko-operatyvinės nuosavybės teisės, o piliečių teisė į nuosavybę buvo miglota. Čia matyt pasitarnavo Lenino mirtis ar nužudymas. Vietoj socializmo statymo buvo paskelbta, kad socializmas jau yra ir statome komunizmą.

3. Atsiribojimas ir atribojimas nuo pasaulio. Netgi dabar mes matom, kaip puikiai JAV sekasi paklupdyti ant kelių tokią resursais turtingą šalį kaip Venesuela.

4. Kažkodėl TSRS gerbė patentų sistemą ir visur bandė išradinėti dviratį. Kur logika nesuprantu?  Patentuose nieko rimto nėra patentuota. Visi didieji atradimai daromi mokslininkų ir atiduodami visuomenei nemokamai. Patentų sistema tai yra tik dar vienas iš būdų apmokestinti vargšus ir sudarinėti monopolistines sąlygas. Vietoj žadėto progreso tapo pačia didžiausia progreso kliūtimi.

5. Nepagarba žmonių teisėms.
6. Tikros demokratijos nebuvimas.
7. Bandymai sunaikinti religiją.

Išvada - ten nebuvo Socializmas, nei Komunizmas, nei demokratija. Socializmo, kaip ir tikros demokratijos pasaulyje nėra buvę. O štai komunizmas jau net neatrodo utopija, jei robotai užims daugumą žmonių darbo vietų, jei tuomet dar bus planeta kapitalizmo nesunaikinta.

Mikas

Profesorius R. Wolff sugebėjo išdėstyti visą Sovietų Sąjungos esmę: