Rugs 21, 2020, 09:39 pm

Naujienos:

SMF - Just Installed!


XXI amžiaus santvarka, kokia ji turėtų būti?

Pradėjo Mikas, Vas 16, 2019, 06:17 pm

« ankstesnis - sekantis »

Mikas

Neo-liberalizmas ir neo-koservatizmas parenti to kiom idėjom kaip "Poverty is a personality defect" - ,,Skurdas yra asmenybės defektas" Margaret Thatcher ir įsivaizdavimu kad ,,Šventoji" Rinka pati stebuklingai viską sutvarkys. Vėl privedė civilizaciją prie bedugnės krašto.
,,Galima pasipriešinti armijų įsiveržimui, bet pasipriešinti idėjai, kurios laikas atėjo, - neįmanoma." Viktoras Hugo

Nuostabus ekonomikos daktaro, profesoriaus Richard Wolff pasakojimas apie socializmo istoriją, dabartį ir perspektyvas.


Kiek supaprastintas, ir nelabai tikslus, kai kalbama apie Sovietinį bloką, bet esmės tai nekeičia.


Kodėl neveikia Social-Demokratinė sistema?

Labdara ir mokesčiai

Dideli mokesčiai demotivuoja efektyviai dirbti
,,Jei apmokestinti finansų sektorių gal jie pradėtų daryti ką nors naudingo?"  ;D

Bazinės pajamos

Finansiškai apsimoka $300G vs $175G skurdo kaina
Pašalpų sistema verčia žmones nedirbti, nes kitaip jas praras. UBP gaunantys pradeda ieškoti darbų, kurie turi prasmę arba pradeda veiklą, kurią su malonumu darytų ir už dyką ir sukuria labai reikalingą ir sėkmingą verslą. Nieko negalima padaryti prie dabartinės pajamų neligybės Lietuvoje. Pirmiausia riekia apmokestinti oligopolijas, o tuomet įvesti UBP. Ir viena ir kita bus labai naudinga šalies ekonomikai.

Nemokama medicina
Nemokami vaistai grupėms

BVP istorija Simon Smith Kuznets ir kam jo nenaudižoti

The Circle of Bullshit

Nuostabus ir detalus profesoriaus David Harvey pasakojimas kaip kapitalizmas panaikina daugumos žmonių laisvę
Tik tuomet kai būtini visų žmonių poreikiai yra patenkinti ir žmonės turi laisvo laiko yra galima laisvė.

Mikas

Socializmo priešininkai pamiršta, kad visuotinė Sveikatos Sistema ir yra veikiantis Socializmas.

Mikas

Mažuma korporacijų vadovų priima sprendimus palankius jiems patiems. Taip kapitalizmas veikia. Jei mes gyvename demokratinėje visuomenėje, santvarka turėtų būti orientuota ne į tai kas naudinga mažumai , bet daugumai. Žodis demokratija kyla nuo Gr. Demos - Liaudis.
Tai, kad taip surėdytas pasaulis nėra pasiteisinimas, nes oficialiai deklaruojama, kad jis surėdytas kitaip. Teigiama, kad šalyje yra demokratija, tai ir turi valdyti liaudis o ne elitas.
28:10 socialinė elito spendimų vertė yra didesnė, nei jų gautas pelnas (aš dar pridėčiau nei jų sumokėti mokesčiai). Jei taip yra, tai kodėl darbdaviams leidžiama taip elgtis. Maža to jie dar gauna paskatinimus už tai. Ar tokia santvarka iš tikrųjų naudinga bendruomenei?

Mikas

13:30 ,,Dabar mes turime ne tik klasių kovą tarp darbininkų ir darbdavių, bet dar klasių kovą tarp finansų sektoriaus ir tikros ekonomikos." Puikiai vienu sakiniu apibūdintos ekonomikos problemų priežastys.

Mikas

Yra trys klasių konflikto sritys - gamyba, prekyba ir socialinė reprodukcija. Tiksliau būtų keturios, jei skaičiuoti kovą tarp ekonomikos ir finansų.


Mikas

Superinė suvestinė. Tik man panašu, kad reikia ketvirto varianto, su tiesiogine prasme komunizmo elementais. Žmonių darbo vietos nuolat automatizuojamos. Ir jau dabar nėra būtina, kad visi žmonės dirbtų pilnu etatu, ką jau kalbėt apie ateitį.

Mikas

Geras ekonomistės pastebėjimas. Gal ir normalu kai "besivystančios" šalys turi pastoviai augti, bet kodėl tai turi daryti visas pasaulis. Gal iš tikrųjų laikas pasaulinei ekonomikai pagaliau subręsti? Jei žmogaus organizme darinys nenustoja augti jis vadinamas vėžys.

urba

Būna nusistovėję ekonomikos grandinės -pvz. grūdų auginimas-miltai-duonos kepimas-parduotuvė-pirkėjas, tai ten nebūtinai gali vykti kažkokia plėtra, jei pvz. savininkas pralošia pelną Monte-Carlo. Plėtra reikalinga ten, kur žmonės neturi darbo penkiems didiesiems visų visuomenių tikslams: GEROVEI-TEISINGUMUI-SAUGUMUI-LAISVĖMS ir tam reikalingai TVARKAI

Mikas

Citata iš: urba  Bir 13, 2019, 01:20 pmBūna nusistovėję ekonomikos grandinės -pvz. grūdų auginimas-miltai-duonos kepimas-parduotuvė-pirkėjas, tai ten nebūtinai gali vykti kažkokia plėtra, jei pvz. savininkas pralošia pelną Monte-Carlo. Plėtra reikalinga ten, kur žmonės neturi darbo penkiems didiesiems visų visuomenių tikslams: GEROVEI-TEISINGUMUI-SAUGUMUI-LAISVĖMS ir tam reikalingai TVARKAI
O jeigu įmonė būtų organizuota kooperatyvo principu, kur kiekvienas darbuotojas yra savininkas tai labai prastai, nes nebūtų nė vieno savininko galinčio pralošti pelną Monte-Carlo  :D

Mikas