Ekonomika ir Politika => JAV Ekonomika => Temą pradėjo: Mikas Vas 04, 2019, 08:39 pm

Antraštė: "Didžiausia" pasaulio ekonomika
Parašė: Mikas Vas 04, 2019, 08:39 pm
Ar iš tikrųjų JAV yra didžiausia pasaulio ekonomika? Jei skaičiuojant pagal skolas, vertybinių popierių rinką tai tikrai taip. Jei pagal gamybos apimtis ir tikrą turtą tai tikrai ne. JAV kiekvienais metais moka Kinijai milijardus dolerių vien savo skolų administravimui (palūkanos, dividendai...). Valttybės, studentu, namų ūkio (nekilnojamo turto, kreditinės, kitokios) skolos sudėjus tris kartus viršyja BVP. Kitaip tariant JAV yra trigubai bankrutavusi.

Kaip JAV atsidūrė tokioje situacijoje? Prie to neišvengiamai privedė kapitalistinė sistema - kapitalizmo tikslas pagaminti kuo daugiau prekių, sumokant darbininkams kuo mažiau privedė prie didžiosios 1930 metų depresijos.  Kad stabilizuoti padėtį buvo įvestas beveik socializmas. Sukurta daugybė valstybinių darbo vietų, įvestos pašalpos. Vėliau kapitalistai praktiškai viską pamaino. Buvo labai apribotos profsąjungos, uždrausta Komunistų partija, socialistų partija pavadinta kitaip rašoma Komunistų partija ir tapo gi uždrausta. 1971 metais panaikintas dolerio pririšamas prie aukso ir pradėta be proto spausdinti pinigus.  Gamyba perkelta į Kiniją. Kad JAV gyventojai  turėtų pinigų buvo pridalinta paskolų. Ir pradėta pūsti burbulus kitaip tariant statyti piramides.1997 panaikintas reikalavimas turėti pinigus, tam kad juos skolinti. Tai leido skolinti tiems, kas neturi ir neturės galimybės grąžinti. Sukurta nekilnojamojo turto piramidė. Tam, kad nusipirkti didesnį namą nereikėjo daugiau pinigų - tereikėjo jį pasikeisti ir paimti didesnę paskolą. Taip buvo statoma nekilnojamo turto ir blogų paskolų piramidė. Kaip ir bet kokia piramidė vieną dieną ji nustojo augti ir sugriuvo. Ir visi mes puikia žinom, kad tai buvo 2008 metai. Kad ,,suvaldyti" situaciją JAV valdžia prisiskolino dar pinigų iš bankininkų už palūkanas ir atidavė bankininkams be palūkanų. Dar viena piramidė. 10 metų praėjo piramidė labai stipriai braška, tik dabar situacija dar 3 kart prastesnė nei buvo 2007 metais...
Antraštė: Ats: "Didžiausia" pasaulio ekonomika
Parašė: Mikas Vas 07, 2019, 02:17 am
Jei kalbėtų ne angliškai galima būtų pagalvoti, kad čia apie Lietuvą - BVP auga, rekordiniai mažas nedarbas, gerinamos sąlygos investicijoms, o žmonėms vis sunkiau galą su galu sudurti ;)
Antraštė: Ats: "Didžiausia" pasaulio ekonomika
Parašė: Mikas Vas 20, 2019, 08:53 pm
Šiuo metu 3 turtingiausi JAV turi daugiau turto nei pusė visų neturtingiausių.
Antraštė: Ats: "Didžiausia" pasaulio ekonomika
Parašė: Mikas Geg 12, 2019, 07:14 pm
Employers didn't pay wages and lent money instead, you are idiots.
31:40 philanthropy  >:(
Antraštė: Ats: "Didžiausia" pasaulio ekonomika
Parašė: Mikas Lie 01, 2019, 10:12 pm
Šuniuko kankinimas su sausainiu - jei nenustoti kelti sausainio taip aukštai, kad jis nepasiektų jis galų gale nustos šokinėti.
Ar žmonės yra kvailesni už šunis?