Spa 24, 2020, 05:58 am

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Kandidatų į Lietuvos prezidentus debatai

Pradėjo Mikas, Vas 06, 2019, 10:18 pm

« ankstesnis - sekantis »

Mikas

Vas 06, 2019, 10:18 pm Last Edit: Vas 09, 2019, 01:16 pm by Mikas
10:40 nepaisant žurnalistės atkaklumo Šimonytė taip ir nesureitingavo valstybės gynimo, švietimo ir mokslo
11:50 Naglis Puteikis - nuostabus kandidatas, bet per daug švelnaus charakterio. Nausėda jo vietoje būtų išsireikalavęs 5 minutes nepertraukiamo kalbėjimo, kaip kompensaciją  :D
12:44 Gitanas Nausėda - O kodėl gi nėra prasmės apie viešųjų išlaidų didinimą? Pakenks SEB bankui? BVP perskirstymas Lietuvoje 29.9% Lt o ES vidurkis 39.8% rezervas didžiulis. Prezidentas turi pavirtinti biudžetą, viena iš nedaugelio sferų, kur prezidentas turi galios. O kur valstybės gynimas?
13:10 Valentinas Mazuronis - neatsakė
14:08 Aušra Maldeikienė - atsakė į klausymą. Kas liečia pragmatizmą, tai būtent ,,pragmatiškose" srityse, kaip teisė, programavimas, moksliniai tyrimai, medicina... robotai lengviausiai pakeis žmones.
15:03 Arvydas Juozaitis - atsakė į klausymą. Jeigu Švietimo ministerija turi būti išimta iš partinių rietenų, tai gal Krašto apsaugos ir dar ...
16:06 Alfonsas Butė - be komentarų
17:11 Petras Auštrevičius - atsakė į klausymą, demagogija
23:18 Klausymas - kaip žada įgyvendinti vizijas
25:14 Ingrida Šimonytė - Verslo eitas neturėtų būti prileidžiamas arti tos vietos kur svarstomas mokesčių klausimas.
25:47 Naglis Puteikis - smagu stebėti Nausėdos reakciją, kai įvardijamas ekonomistų apibrėžimas. Šiaip tai Lietuvoje yra mokesčių rojus, turtingieji mokesčių nemoka
27:34 Gitanas Nausėda - kaip padidinus neapmokestinamų pajamų dydį būtų surasti 50-60M Eurų?
29:40 Valentinas Mazuronis - paskaičius biografiją, tai niekas neaišku -  Lietuvos liberalų sąjunga, Liberalų demokratų partija, Tvarka ir teisingumas, Darbo partijos pirmininkas. Atrodo visai be principų. O štai čia pagaliau pats pasakė - oligarchų užtarėjas ir garbintojas.
31:31 Aušra Maldeikienė - nuo kada Amerika yra stiprios demokratijos šalis, ar čia ne apie JAV?
51:40 Klausymas - ką daryti, kad studentai nebūtų priversti dirbti?
Nė vienas neatsakė į klausymą. Galima būtų panaikinti pusę nereikalingų programų o likusias padaryti nemokamas. Galima duoti lengvatines paskolas pragyvenimui studentavimo metu.
56:09 Ingrida Šimonytė - yra vienas dalykas, kuris išspręstų visas problemas - apmokestinti turtinguosius. Ar ji tai padarytų? Prisiminus jos darbus kaip finansų ministrės tai būtų atvirkščiai ir ne dėl to, kad negali, nes nenori.
1:07:00 Agitacija už nacionalistą Arvydą Juozaitį  ;D
 1:16:15  Ingrida Šimonytė - paradoksaliai ekonomika auga o mokytojų atlyginimai nedidėja. Tai gal ne paradoksaliai , o dėl to, kad mokesčiai turtingiesiems mažėja ir o atlyginimai bankininkams auga.
1:21:11 Petras Auštrevičius - klausia Ingridos Šimonytės ar patvirtintų premjerą Saulių Skvernelį? O ji ar nežino ar apsimeta, kad tai pati didžiausia prezidento teisė Lietuvoje? Kai 2008 metais naktinę mokesčių reformą ir 2009 biudžetą pasirašinėjo tai galvojo, kad jos parašai ten dėl grožio reikalingi?
1:23:27 Klausymas - ar dviguba pilietybė tai išdavystė? Aš pats emigrantas ir turėčiau būti suinteresuotas, bet iš tikrųjų emigrantams taip jau nelabai rūpi. Daug terlionės, egzaminus reikia laikyti ir brangiai kainuoja pilietybė. Vienas Lietuvos pilietis, užsienyje baigęs mokyklą ir daugybę metų ten gyvenęs ir dirbęs, pranešęs karo tarnybai prieš išvykdamas, vėliau savivaldybei, mokesčių inspekcijai ir Sodrai, bet vistiek sužinojęs, kad yra šauktinių sąrašuose pasakė ,,ką aš dar turiu padaryti, kad Lietuva nuo manęs atsi..tų, atsisakyti pilietybės?" Užsienyje darbdaviai lengvatų negauna išleidę Lietuvos šauktinį į tarnybą ir į darbą atgal priimt neprivalo.
O aš asmeniškai manau, kad visi kandidatai į prezidentus pamiršo, jog Putinas į Krymą ir Donecką atskubėjo neva Rusijos piliečių ginti. Jei Ukraina neturėtų dvigubos pilietybės neturėtų ką ginti Putinas. Įvedus dvigubą pilietybę Lietuvoje staiga atsiras daugybė Rusijos piliečių...
1:28:34 Ingrida Šimonytė - gerai, čia viskas normaliai yra, mūsiškiai emigravo, tai reikia demografinę padėtį taisyt, papildyt perbėgėliais, aišku iš Skandinavijos. Ir neprivalomas, nesvarbu, kad pradžioje kiekvienos pastraipos parašyta įsipareigojame.

Mikas

Sutinku su tuo ką šneka Aušra Maldeikienė, bet kaip ji šneka tai tragedija. Ji būtų puiki finansų ministrė, bet jei ji iš tikrųjų nori būti prezidente, reikia skubiai pasimokyti bendravimo įgūdžių. Jei Maldeikienė dėstytų savo idėjas taip kaip Tulsi Gabbard ji neturėtų konkurencijos -


O dar geriau pasimokytų iš Mark Bowden -

Ką tik sužinojau, kad ji pasitraukė iš kovos. Gaila, buvo įdomu stebėti jos vertinimus. Bet teisingas sprendimas. Jai ten nebuvo jokių šansų prieš demagogijos virtuozus.

Mikas

Pasirodo Lietuvoje yra netgi seimo narių, galvojančių, kad JAV yra ,,stiprios demokratijos šalis". Kodėl JAV kongreso narė yra kitokios nuomonės?
Jei kas nesupranta angliškai.
Aleksandija klausė ar JAV galima už korporacijų pinigus išsikelti, finansuoti kongreso rinkimų kompaniją?
Atsakymas taip.
Aleksnadija ar galima sumokėti, kad žmonės saugotų paslaptis?
Atsakymas taip.
Aleksandrija ar yra kokie nors apribojimai, turint omeny, kad kandidatą finansavo interesų grupės?
Atsakymas prezidentui iš esmės apribojimų nėra.
Aleksandrija ar galima turėti vertybinių popierių naftos ar dujų kompanijoje ir išleisti įstatymą, kuris padės pakelti tos kompanijos vertybinių popierių kainą?
Atsakymas tai galima daryti.
Aleksandrija ar kongreso nariai turi daugiau apribojimų nei JAV prezidentas ar tiek pat.
Atsakymas iš esmės prezidentas neturi apribojimų.


O čia daugiau detalių.

O čia tiems kas galvoja, kad ES yra kažkiek demokratijos.

Mikas

5:20 Trumpas prieš žandaro vaidmenį, tik ten kur nėra naftos ar aukso.
5:38 iš tikrųjų, Putinas niekada nepraleidžia progos apkaltinti NATO dėl problemų regione, nes NATO iš tikrųjų pažeidė pažadą nesiplėsti nė per colį į rytus, duotą prieš griaunant Berlyno sieną.
20:46 Pakėlimas algų ir pensijų tikrai išspręstų daugybę regionų problemų ir pagyvintų ekonomiką. Bet Lietuvos ir biudžeto perskirstymas mažiausias ES, t.y. mokesčiai turtingiesiems per maži. Apmokestinti oligarchus reikia.
22:31 Pakėlus minimumą vartojimo lygis kyla, nes neturtingi pinigus iš karto išleidžia. Prie dabartinės Lietuvos politikos pinigai nusėda oligarchų kišenėse.
24:14 Pirmiausia reikia supaprastinti mokesčių sistemą pradedančiajam verslui. Įmonę turėtų būti lengviau likviduoti nei įsteigti, o ne atvirkščiai. Nes dabar žmonės paprasčiausiai bijo pradėti verslą. Turi būti sudarytos specialios programos vartotojų ir darbininkų kooperatyvų steigimui. Įsteigti tam pagalbos fondą. Išleisti įstatymą pagal kurį prieš parduodant, likviduojant ar pan. bet kokią įmonę, darbuotojai turėtų pirmumo teisę į tos įmonės reorganizavimą į kooperatyvą.
28:26 o čia tai gerai ant Auštrevičiaus užvažiavo. Iš tikrųjų, ar galima buvo blogiau išsiderėti? Ir dar visi pamiršo Ignalinos atominę, ES tai tik dalį išlaidų apmoka ir mainais ES nieko nepadėjo pastatyti.
29:33 PVM maistui tai dar vienas būdas apmokestinti liaudį.
43:00 Britanija yra puikus pavyzdys, kaip neveikia su aukštesniais rūmais. JAV irgi geras pavyzdys, kaip interesų grupės visiškai užvaldė šalį. Kai yra aukštesnieji rūmai žymiai paprasčiau nusipirkti valdžią - tereikia nusipirkti senatą. Tas pats galioja ir seimo narių mažinimui.

Mikas

2019.04.15 Kandidatų į Respublikos Prezidentus debatai LRT mediateka
06:36 ,,Nekeisti ES modelio, bet jį tobulinti" Kai jis Skvernelis įsivaizduoja įsivaizduoja tobulinti modelį pastatytą ant netinkamo pamato?
06:57 ,,Saugus pasaulis Lietuvoje ir aplink Lietuvą ... Šito tikslo turėtumėm siekti vakarų taisyklėmis paremto pasaulio dominavimą". Nesupratau, ką čia Šimonytė turėjo omenyje? Prisijungti prie JAV karų Sirijoje, Venesueloje, Sudane... ir pasisavinti kitų šalių naftą, auksą deimantus? Kodėl ji galvoja, kad JAV dalinsis grobiu su Lietuva? Atiminėti žemes iš Palestinos?
6:58 ,,Per mūsų vertybines koalicijas, kur mes su savo partneriais siekiame tų pačių tikslų." Kas yra tie partneriai, su kuriais mes siekiame tų pačių tikslų? Kokiame iliuzijų pasaulyje gyvena Šimonytė?  Mes neturime nei draugų nei partnerių. Kur buvo tie draugai, kai Lietuva buvo okupuota Tarybų Sąjungos? Ar tie ,,partneriai" būtų čia jei nenorėtų karines pajėgas perkelti arčiau Rusijos? Ar iš širdies gerumo ES skiria mums paramą? Ar mes neturėsim brangiai sumokėti už subsidijas, sugriovusias mūsų pramonę ir žemės ūkio sugriovimą ir likučių perdavimą į oligarchų rankas? Ar mes ne per brangiai mokame už finansų sektoriaus dominavimą mūsų ekonomikoje?
08:00 ,,Strateginiai atramos blokai, tai ES ir JAV, ir yra strateginiai priešininkai rytuose". Su tokiom Juozaičio atramom konstrukcijos stabilumas labai abejotinas. 2008 JAV bankai sukėlė pasaulinę krizę. To negana, ES rekomendavo, o kai kurias šalis privertė, įvesti socializmą bankams bei suveržti diržus valstybiniam sektoriui ir gyventojams. Dabar JAV valstybės, įmonių, studentų ir namų ūkių skolos yra 3 kartus didesnės nei 2007-tais metais... ES projektas išvis nežinia ar nebus išardytas.
15:50 Premjeras turėtų būti geriau informuotas. Didžiausia pasaulyje teroristinė valstybė yra JAV. O Rusija, Putino ir daugumos rusų įsivaizdavimu (ne be pagrindo) yra įsitikinę, kad Rusija ne tik ginasi nuo NATO plėtimosi į rytus, bet ir kitiems padeda apsiginti. Būna Putinas persistengia, bet jiems yra labai toli iki JAV karo nusikaltimų, bei režimų keitimo karų. Duok dieve, kad Lietuvai netektų labai brangiai sumokėti už ,,draugystę" su JAV.
Jei kam kyla dėl to abejonių siūlau pažiūrėti šiuos įrašus -
16:08 Šimonytei, kaip visada nieko keisti nereikia. Kam keisti ką nors, kai pasaulis yra priartėjęs prie 3 pasaulinio karo slenksčio, kaip net nebuvo per Kubos krizę. Kada Šimonytė buvo Rusijoje ar bent jau žiūrėjo RTVi? Akivaizdžiai nesiorientuoja situacijoje. Sankcijos jau seniai kenkia daugiausia Lietuvos žmonėms. Krymas nėra okupuotas, Krymas jau seniai buvo nepatenkintas Ukrainos valdžia, turėjo autonomiją ir tik ieškojo progos atsiskirti. Ar ji buvo kada nors Kryme? Ar šnekėjo su žmonėmis? Kai buvo paskelbta apie referendumą aš nė kiek neabejojau rezultatais. Kas nepasitiki gali surengti kiek nori referendumų rezultatas bus tas pats, kol Ukraina nesusitvarkys. Rusai bent jau neoficialiai kariauja Rytų Ukrainoje, o Izraelis ir JAV atvirai kariauja su Arabais, nori užgrobti Venesuelą ir ,,nieko nepažeidžia". Ir, pasirodo, Šimonytė turi sąžinę.
22:20 Rusija padarė daug ėjimų, tik ne ten kur Nausėda tikėjosi.
22:59 Anot Skvernelio yra gerai, kad Rusija nebėra pagrindinis partneris? Tai gal dar gerai, kad tie kas neemigravo po 2008 krizės turėjo emigruoti po Rusijos sankcijų?
27:18 ,,Kibernetinis saugumas" yra tik priedanga interneto cenzūrai, žmonių teisių varžymui ir nė vienam kandidatui tai netrukdo.
28:28 ,,Mes turime gerą ES modelį ir nieko nereikia kurti" Skverneliui reiktų pažiūrėti ar paskaityti, jei angliškai nesupranta čia The EU in crisis: What's next? nuo 1:47:44 Yanis Varoufakis - Taigi, kas yra sugedę? Tai kartelis, kurio pagrindu buvo sukurta ES
54:44 ,,Kaip pasitelkti lietuvių kilmės asmenis visame pasaulyje, Lietuvos Respublikos naudai?" Klausymas yra cinizmo viršūnė. Maža to, kad šalis nesirūpina savo piliečiais ir priveda prie tokios situacijos, kad pusė gyventojų yra priversti emigruoti. Dar ir po to ramybės neduoda, visaip išnaudoti nori. Kodėl mes turėtum padėti oligarchiniam režimui, kuris su mumis taip pasielgė? Vienintelė pagalba kokią reikia ir sutiks suteikti dauguma emigrantų, tai padėti atimti valdžią iš klanų. Pradėti galima nuo to, kad nebalsuoti už bankų klano atstovą Nausėdą ir Šimonytę, kuri savo ,,naktine mokesčių reforma" sukėlė Lietuvoje didesnę krizę nei bet kur pasaulyje.
59:02 Tamoševskis vienintelis prisiminė emigrantų sugrūdimą į vieną apygardą. Deja niekas nekalba apie balsavimą internetu.
1:13:25 Nausėda nesunkiai pastebėjo, kad Trumpas vykdo rinkiminius pažadus. Nes skyrė daugybę dėmesio įsitikinti, kad jo paties programoje  nėra nė vieno konkretaus pažado (išskyrus paramą bankams ir pensijiniams fondams).