Spa 24, 2020, 05:38 am

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Apie save

Pradėjo Mikas, Sau 31, 2019, 02:14 am

« ankstesnis - sekantis »

Kokia santvarka yra Lietuvoje?

Komunizmas
Socializmas
Kapitalizmas
Valstybinis Kapitalizmas
Socialinė Demokratija
Demokratinis Socializmas
Oligarchinis Kapitalizmas
Neo Liberalizmas

Mikas

Sau 31, 2019, 02:14 am Last Edit: Geg 09, 2019, 05:57 pm by Mikas
Čia galima leisti kitiems sužinoti apie save.

Taigi, pirmiausia apie mane. Aš gimiau ir užaugau Tarybų Lietuvoje. Pastaruosius 20 metų esu IT inžinierius ir turiu nedidelį IT verslą Šiaurės Airijoje, čia gyvenu beveik 10 metų. Jau norėtųsi grįžti į gimtinę, bet nesenai lankiausi Lietuvoje ir padariau išvadą, kad valdžios skelbiamas ekonomikos atsigavimas yra paistalai (jeigu neskaičiuoti bankų ir oligarchų klestėjimo). Nusprendžiau kažką daryti, nes, jei taip eisis toliau, gali tekt mirti nuo senatvės vis dar būnat ekonominėje tremtyje. Mano nuomone tikimiausia, šiuolaikinėje visuomenėje, santvarka būtų kažkas panašaus į Demokratinį Socializmą visose visuomenei svarbiose sferose, o ypač natūraliose monopolijose. (Sovietų Sąjungoje nebuvo nei demokratijos, nei socializmo)(natūralios monopolijos yra medicina, švietimas, elektros tinklai, dujų tiekimas, geležinkeliai, uostas ir pan.) nepanaikinant privataus kapitalo valstybėje, bet skatinant įmonių nuosavybės teisių persitvarkymą į kolektyvinę, kooperatinę arba pilietinę nuosavybę. Tuo pat metu valstybinį lėšų perskirstymą taikyti kiek įmanoma mažesnį nepakenkiant socialiniam teisingumui.
Jei kalbant ne apie tolimą viziją, o nedelsiant reikalingus dalykus aš esu griežtas progresinės mokesčių sistemos šalininkas, ypač apmokestinant finansų sektorių, oligarchijas, kompiuterius ir robotus (aš nejuokauju ir tai visiškai realu). Taip pat manau reikia apmokestinti gyvulininkystę, mėsos pramonę ir kitokį planetos teršimą, jei ne dėl mūsų, tai dėl mūsų palikuonių. Gyvulininkystė ir mėsos pramonė išskiria šiltnamio dujų daugiau nei transportas, apšvietimas, šildymas ir aušinimas kartu sudėjus.
Manau dauguma žmonių sutiktų su tokiom nuostatom. Tai kodėl pastaruosius 10 metų Socialdemokratai tokie nepopuliarūs ES?
Tam, kad rasti atsakymus į šį ir panašius klausymus ir rasti išeitį iš spąstų traiškančių Lietuvą, ES ir visą planetą aš nusprendžiau suburti šį judėjimą. Skamba labai garsiai, bet esu įsitikinęs - daugumą tų problemų galima lengvai išspręsti.
Mano pagrindinis tikslas pritraukti dėmesį tų kurie nedalyvauja politikoje. Lietuvoje Iki 50 metų amžiaus piliečių aktyvumas rinkimuose nesiekia 50%. Tuo tarpu daugelio analitikų nuomone jei jaunimo aktyvumas būtų didesnis Brexit nebūtų. Jei jaunimo aktyvumas 2008 metais būtų didesnis gal nebūtų konservatorių ir ,,klounų" seimas, gal nereiktų daužyti seimo langų, gal nebūtų finansų ministras Algirdas Šemeta, vyriausybės vadas Andrius Kubilius o seimo pirmininkas Arūnas Valinskas ir nebūtų naktinės mokesčių reformos, jei nuo 2009 liepos dabartinė kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė nebūtų finansų misistrė,  gal nebūtų trečdalis Lietuvos emigravus, gal nebūtų 4000 įmonių bankrutavę. Bet mes niekad nesužinosim kas būtų buvę, nes jie  nesiteikė ateiti ir pabalsuoti. Nes jie galvojo, kad politika, tai beprasmis laiko gaišimas ir pinigų mėtymas, kad visa valdžia veidmainiai ir vagys.
Niekada valdžia nebus tobula, bet nuo mūsų priklauso kokia ji bus, kokias vertybes puoselės, o kokias menkins. Galingos turtingųjų grupuotės visada bandė ir bandys papirkinėti valdžią. Šiuo požiūriu nesvarbu kas bus valdžioje. Bet kiekviena valdžia stengiasi kuo mažiau nukrypti nuo programos. Jei valdžioje yra konservatoriai ar liberalai (oficialūs turtingųjų atstovai) tai negalima net tikėtis, kad jie pasirūpins paprastų žmonių gerove. Baisiausia tai, kad aš perskaičiau progresyvių partijų ir net Centro Partijos programas, bet niekur neradau, net rimtesnių įsipareigojimų padaryti tai kas reikalinga. Jei jie pažada ir neįvykdo, tai ko laukti, kai net nežada?
Nepatinka ką išdarinėja valdžia? Man irgi nepatinka. Man buvęs klasiokas pasakė ,,tu nieko su tuo negali padaryti". Taip aš vienas tikrai nieko negaliu su tuo padaryti. Bet ar aš vienas? Lietuvoje 2.5 milijono gyventojų nedalyvauja politikoje (nėra partijų nariai). Ir ką, dauguma jų patenkinti gyvenimu ir gyvena taip gerai, kad nieko keisti nenori?  Tai čia situacija, kai nieko negalima padaryti?
Tai nėra nei partija, nei politinis judėjimas, o idėjų forumas. Gali dalyvauti visi, nesvarbu kokiai partijai priklauso ar nepriklauso. Mielai kviečiu visus pritarenčius ar prieštaraujančius jungtis prie diskusijos. Nes pagrindinė priežastis dėl ko blogis vyrauja žemėje yra pasyvus gerų žmonių sutikimas.