Spa 24, 2020, 05:33 am

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Vytenis Andriukaitis

Pradėjo Mikas, Bal 13, 2019, 04:04 pm

« ankstesnis - sekantis »

Mikas

Bal 13, 2019, 04:04 pm Last Edit: Bal 14, 2019, 04:37 pm by Mikas
Ką tik perskaičiau Vytenio Andriukaičio ekonomikos programą.
https://andriukaitis2019.lt/issue/ekonomika/
Tai yra neabejotinai pati geriausia iš visų kandidatų į prezidentus. Iš tikrųjų tai yra vienintelė programa. Nes kitų kandidatų ,,programos" yra tik teiginių apibūdinančių, kas Lietuvoje blogai kratinys ir nieko konkretaus ką žada daryti. Tiems kas teigia, kad politikai ,,visada daug žada ir nieko nedaro" aš siūlyčiau pradėti įdėmiai skaityti programas, ypač atkreipiant dėmesį į tai, kad problemų vardijimas nėra pažadai, o tik gražios kalbos. Ir tai yra pagrindinis būdas, kaip konservatoriai, liberalai ir centristai sugeba apmulkinti žmones, kad balsuotų už juos. Antras būdas - jie pasakoja, kaip trauks investicijas ir kurs darbo vietas. Tik niekada neprisipažįsta, kad tos investicijos bus skirtos elitui, o darbo vietų sukurta socialinė vertė bus žymiai mažesnė nei valstybės sukišti pinigai. Iš tikrųjų politikai beveik visada vykdo tai, kas parašyta jų programose. Dėl to ir nežada nieko konkretaus, kad nereiktų atsakyti.
Deja Vytenio Andriukaičio ekonomikos programą geriausiai apibūdintų angliškas posakis ,,too little too late" (per mažai, per vėlai).
8. ,,Skatinti ekonominę demokratiją" vos keletas sakinių. Matyt iš kažkur nusirašė ir patys nesupranta apie ką tai reiškia. Nes jei suprastų, tai tam atskirą programą padarytų. Pirmiausia dėl to, kad tai netelpa į vien ekonomikos ar vien demokratijos rėmus. O svarbiausia, dėl to, kad ekonominės demokratijos trūkumas buvo pagrindinė iki šiol buvusių santvarkų, režimų ir civilizacijų žlugimo priežastis. Ir tai yra pagrindinė ekonomikos nestabilumo su visais iš to išplaukiančiais burbulais ir krizėm priežastis. Ką tik peržiūrėjau įrašą
Jei neminėtų vietovių pavadinimų pagalvočiau, kad kalba apie Lietuvą. Labai gerai užkabino daugybę temų. Ir puikiai išaiškino socialdemokratų nepopuliarumo visame pasaulyje priežastis. Net JAV jau pradeda suprasti, kad kapitalizmas žlunga, o krizės yra priešmirtiniai traukuliai. Britai taip pasiuto, kad nevilties vedami iš ES sugalvojo išeiti. Prancūzai griežtai reikalauja panaikinti kapitalizmą. O LSDP geriausia ką sugalvojo tai 5% per 4 metus BVP perskirstymą padidinti. Akivaizdu, kad šito interviu nežiūrėjo
ne perskirstymu reikia rūpintis, o sistemą keisti, kad neatsirastų didžiulė pajamų nelygybė. Didesnis perskirstymas tik didina korupciją ir visuomenės susipriešinimą.
Dar reikia nacionalizuoti atgal natūralias monopolijas, pradedant nuo terminalo su laivu ir medicinos su farmacija.
7. ,,Skatinti valstybės dalyvavimą kapitale". Taip toks fondas reikalingas, tik pagrindinė jo užduotis turėtų būti pagalba perėjimui į tvaria energetiką ir ,,Skatinti ekonominę demokratiją".
Jei patys negali sugalvoti geriau kodėl nenusirašo nuo People Before Profit Economic Policy arba prisijungti prie Volt Policies Proposal arba European New Deal - DiEM25 Vieni ir kiti ne tik leidžia, bet kviečia visas partijas ir judėjimus eiti su bendra programa į Europos Parlamento rinkimus.
Prieš 20 metų būtų nebloga programa, bet dabar to tikrai negana. Toks įspūdis, kad tai ir yra 20-ties metų senumo programa, tik truputį paredaguota.
Vytenis Andriukaitis buvo Briuselyje, bet ar tikrai negalėjo anksčiau apsispręsti dėl dalyvavimo ir paskelbti programos, sudalyvauti debatuose ar kokioje TV laidoje bent jau telefonu ar per Skype.
O ką veikė visa LSDP? Ar negalima buvo anksčiau judintis?

Mikas

facebook Vytenio Andriukaičio postas

Vytenis Andriukaitis rašo "Aš labai džiaugiuosi, nors ir truputį stebėdamasis, kiek daug kandidatų į prezidentus akcentuoja socialinio teisingumo būtinybę. Norisi tikėti, kad tai ne rinkiminės kampanijos triukai, nes daugelis jų ko gero pirmą kartą apie tai prabyla viešai, kartais net patys sau prieštaraudami."
Visiškai nesutinku, kad dabar laikas užuolankomis šnekėti. Jei tai būdavo per kiekvienus rinkimus "rinkiminės kampanijos triukai" dėl kokios priežasties dabar turėtų būti kitaip?
Reikia vadinti daiktus ir reiškinius savo vardais. Tiesos nutylėjimas, ar nepasakymas iki galo, politikoje yra vadinama diplomatija, o iš tikrųjų tai yra tik dar viena iš melo formų. Pavargę nuo tuščių pažadų, politinio nihilizmo apimti žmonės, neskaito rinkiminių programų ir nesigilina į tai kas sakoma. Tuo naudojasi demagogai ir netikri populistai. Logiškai mąstant tik kairiosios partijos iš tikrųjų žada daryti tai ką sako. Dėl to sakyti žmonėms tiesą, akcentuoti detales, nes būtent detalėse slepiasi velnias.
"akcentuoja socialinio teisingumo būtinybę" žmonės paklauso ir galvoja, kad kandidatas gražiai šneka. Bet esmė yra tame, kad socialinio teisingumo būtinybės akcentavimas nėra lygus pažadui jį įgyvendinti, kai programoje mažai kas te parašyta apie tai ką konkrečiai žada tam daryti. Perskaičius programas matosi kas ką ruošiasi daryti ir tai reikia būtinai paviešinti.
Gitanas Nausėda "Socialinės atskirties mažinimas... progresinis pajamų ir turto apmokestinimas, pensijų sistemos tobulinimas, mokesčių priemonėmis skatinant, kad taupymo pensijai norma pasiektų ne kuklius 4-6 proc., o 8-9 proc. atlyginimo dydžio." Ar tai yra socialinis teisingumas ? Išskyrus progresinį pajamų ir turto apmokestinimą viskas tik didina socialinę atskirtį.
Ingrida Šimonytė net nesiteikė programos paviešinti, tik "Programinės gairės". Ten nėra nė vieno konkretaus pažado tik kliedesiai tokie kaip "Lietuvos nominali ekonominė bei socialinė statistika gerėja" "Todėl siūlau grįžti prie to klausimo, kuris net nebandomas spręsti trečią dešimtį - aiškiai išgryninti ribas tarp mūsų bendra ir kiekvieno atskira ir pasiekti susitarimą vardan Lietuvos, kuris apibrėžtų, kokios valstybės galiausiai siekiame". Kas tie mes? Lietuvos žmonės ar oligarchai? Ko siekia žmonės ilgai aiškintis tikrai nereikia. O ką ji žada daryti puikiai pademonstravo per "naktinę mokesčių" 2008 reformą, kai nurėžė pensijas ir ir valstybinio sektoriaus išlaidas, kai to visiškai nereikėjo. Lietuva tuomet nebuvo Euro-zonoje ir turėjo daugybę fiskalinių priemonių. Be to ji turi atsakyti į klausymą kokią politiką ji rems, o kokiai visomis išgalėmis priešinsis. Jei ji ruošiasi viskam pataikauti seimui, tai kam ji tuomet reikalinga?
Saulius Skvernelis "vaiko pinigus artimiausiais metais galime ir privalome didinti mažiausiai iki 100 eurų" iš kur tuo pinigus paims neaišku ir daugiau nieko konkretaus, iš skyrus grūmojimą rytų kaimynui.