Rugs 21, 2020, 10:57 pm

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Apie iniciatyvą

Pradėjo Mikas, Vas 07, 2019, 10:19 pm

« ankstesnis - sekantis »

Mikas

Vas 07, 2019, 10:19 pm Last Edit: Vas 08, 2019, 11:24 am by Mikas
Ar norėtųsi kad Lietuva būtų šalis, kurioje norisi gyventi?

Ar Lietuva savaime taps tokia šalimi? Tokia šalimi, kurioje ne tik tenka, bet ir norisi gyventi ne vien dėl to, kad čia yra mano gimtinė, čia mano giminės ir draugai, kad čia mane supa, darbštūs, nuoširdūs, rūpestingi žmonės, bet ir dėl to, kad čia yra demokratiška šalis, kuri rūpinasi, kad daugumai žmonių būtų gera gyventi, net jeigu tai reiškia, kad keletui išrinktųjų tektų kiek prasčiau nei ik šiolei?

Užtikrintai atsakau NE. Savaime ji gali tapti dar labiau neo-liberalia, neo-konservatyvia, oligarchine. Bet ne dar labiau socialiai teisinga. Sprendžiant pagal dabartinius Lietuvos progresyvių partijų manifestus, programas ir vizijas nėra net tokio tikslo, o jei yra tai priemonės tokios miglotos, prieštaringos ir neaiškios, kad vargu ar patys supranta ką parašė. Yanis Varoufakis parašė knygą ,,Talking to My Daughter About the Economy". Jos esmė yra ta, kad jei ekonomistas negali paaiškinti 10-ties metų dukrai apie ekonomiką, jis pats jos nesupranta. Nebūtina būti ekonomistu, kad suprastum, kad kapitalizmas neveikia. Kaip tik reikia nebūti bankų ekonomistui, kad tai suprastum - reikia, kad smegenys nebūtų ,,praplautos" neo-liberalaus universiteto. Kad išspręsti problemą reikia ją pirmiausia susmulkinti iki kiek įmanoma mažiausių detalių, izoliuoti ir tuomet ieškoti sprendimo. Ir dešimties metų vaikui aišku, kad problema yra kapitalizmas, o vaistas yra anti-kapitalizmas. Deja istorija parodė, kad šis vaistas irgi turi šalutinių poveikių. Bet ar tai priežastis nesigydyt? Jei civilizacija per 150 metų būtų dėjusi pastangas surasti tinkamą socializmo sudėtį, vietoj ištisinių bandymų jį sunaikinti mes nebūtumėm eilinį kartą atsidūrę prie naujų, dar didesnių krizių ribos. Naujausias Donaldo Trumpo peliukas -

Ar būtina Lietuvai būti mokesčių rojumi oligarchams ir bankininkams, tam, kad skatintų ekonomiką?
Tikrai ne. Nes tokiais metodais priviliotos investicijos menkai te padidina ar net sumažina valstybės ir liaudies pajamas.
Tikrai ne. Problema yra ne pajamų dydis o netolygus jų paskirstymas. ,,Eurostato duomenimis, pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių visoje ES."
Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos/v-vasiliauskas-pajamu-nelygybe-viena-didziausiu-salies-ekonomikos-ydu

Kai kalbama apie mokesčius milijardieriai dažnai klausia - kodėl aš turiu atiduoti korumpuotai valdžiai tai ką aš sąžiningai uždirbau? Man tai yra toks nesąmonių kratinys, kad suprantu kodėl Maleikienei taip sunkiai sekasi bendrauti su politikais. Kaip galima sąžiningai uždirbti milijardą? Pirmiausia 1M tai labai didelė suma. Nesinaudojant mokesčių vengimo schemom tokių turtų nesukrausi. Valdžia korumpuota, nes tu ją papirkinėji legaliais ir nelegaliais būdais. Ir tu iš tikrųjų nelabai ką uždirbai, o buvai reikiamoj vietoj reikiamu laiku arba pasinaudojęs valstybės finansuojamais atradimais kažką užpatentavai ir tapai monopolistu, arba nusukai tinkamą atlyginimą nuo didžiulio kiekio žmonių... galėčiau tęsti ilgai, tiek ilgai, kiek yra milijardierių. Bet Lietuvoje nelabai yra milijardierių. Įdomu kodėl, matyt mūsiškiai mažiau ,,dirba".

Ir didžiausias paradoksas yra vidiniame kapitalizmo prieštaravime. Sistema orientuota gauti kuo didesnį pelną sumokant kuo mažiau darbuotojams priveda prie visuomenės nepajėgumo tas prekes ir paslaugas nusipirkti. Tokiu būdu kapitalizmas žudo pats save ir visą planetą.

,,Geroji " šios problemos pusė yra ta, kad mažai ir vidutiniškai uždirbančių žmonių, bei įmonių yra dauguma ir jiems tereikia susivienyti ir sistemingai veikti. Tik labai gerai susivieniją, mokėdami milžiniškus pinigus lobistams ir pseudo-ekonomistams oligarchai sugeba apmulkinti gausybę žmonių savo pasakomis apie BVP augimą, investicijas ir darbo vietų kūrimą.

,,Neklauskite, ką jūsų šalis gali padaryti jums, paklauskite, ką jūs galite padaryti dėl savo šalies" - John F. Kennedy. Kiekvienam reikia pradėti nuo savęs. Be tavo pagalbos Lietuva netaps geresne. Tam kad Lietuva taptų geresne nepakanka emigruoti, plūsti valdžią ir dejuoti. Reikia kažką daryti. Mes jau greit turėsime 30 metų ,,laisvos" Lietuvos patirtį. Matome kitų šalių patirtį. Nutuokiame ką vertėjo ir ką nevertėjo daryti. Dabar yra tinkamiausias metas susiburti, įvertinti situaciją ir demokratiškai nuspręsti ką toliau daryti.