Bir 16, 2019, 10:09 pm

Naujienos:

SMF - Just Installed!


Paskutiniai įrašai

Puslapiai1 2 3 ... 6
1
Bendrai Ekonomika / Ats: XXI amžiaus santvarka, ko...
Last post by urba - Bir 13, 2019, 01:20 pm
Būna nusistovėję ekonomikos grandinės -pvz. grūdų auginimas-miltai-duonos kepimas-parduotuvė-pirkėjas, tai ten nebūtinai gali vykti kažkokia plėtra, jei pvz. savininkas pralošia pelną Monte-Carlo. Plėtra reikalinga ten, kur žmonės neturi darbo penkiems didiesiems visų visuomenių tikslams: GEROVEI-TEISINGUMUI-SAUGUMUI-LAISVĖMS ir tam reikalingai TVARKAI
2
Bendrai Ekonomika / Ats: XXI amžiaus santvarka, ko...
Last post by Mikas - Bir 12, 2019, 01:03 pm
Geras ekonomistės pastebėjimas. Gal ir normalu kai "besivystančios" šalys turi pastoviai augti, bet kodėl tai turi daryti visas pasaulis. Gal iš tikrųjų laikas pasaulinei ekonomikai pagaliau subręsti? Jei žmogaus organizme darinys nenustoja augti jis vadinamas vėžys.
3
Bendrai Ekonomika / Ats: XXI amžiaus santvarka, ko...
Last post by Mikas - Bir 12, 2019, 01:02 pm
Superinė suvestinė. Tik man panašu, kad reikia ketvirto varianto, su tiesiogine prasme komunizmo elementais. Žmonių darbo vietos nuolat automatizuojamos. Ir jau dabar nėra būtina, kad visi žmonės dirbtų pilnu etatu, ką jau kalbėt apie ateitį.
4
Bendrai Ekonomika / Ats: XXI amžiaus santvarka, ko...
Last post by Mikas - Bir 06, 2019, 08:58 pm
Yra trys klasių konflikto sritys - gamyba, prekyba ir socialinė reprodukcija. Tiksliau būtų keturios, jei skaičiuoti kovą tarp ekonomikos ir finansų.

5
JAV Ekonomika / Ats: "Didžiausia" pasaulio eko...
Last post by Mikas - Geg 12, 2019, 07:14 pm
Employers didn't pay wages and lent money instead, you are idiots.
31:40 philanthropy  >:(
6
Bendrai pokalbiai / Naujas forumas
Last post by Mikas - Geg 03, 2019, 02:08 pm
Jau veikia naujas forumas forumas.xxis.lt
Jo privalumas yra tame, kad veikia supaprastintas prisijungimas prie forumo, naudojant Facebook ar Google mygtukus. Kuris forumas jums patinka labiau?
7
2019 Rinkimai / Ats: Vytenis Andriukaitis
Last post by Mikas - Bal 24, 2019, 10:03 pm
facebook Vytenio Andriukaičio postas

Vytenis Andriukaitis rašo "Aš labai džiaugiuosi, nors ir truputį stebėdamasis, kiek daug kandidatų į prezidentus akcentuoja socialinio teisingumo būtinybę. Norisi tikėti, kad tai ne rinkiminės kampanijos triukai, nes daugelis jų ko gero pirmą kartą apie tai prabyla viešai, kartais net patys sau prieštaraudami."
Visiškai nesutinku, kad dabar laikas užuolankomis šnekėti. Jei tai būdavo per kiekvienus rinkimus "rinkiminės kampanijos triukai" dėl kokios priežasties dabar turėtų būti kitaip?
Reikia vadinti daiktus ir reiškinius savo vardais. Tiesos nutylėjimas, ar nepasakymas iki galo, politikoje yra vadinama diplomatija, o iš tikrųjų tai yra tik dar viena iš melo formų. Pavargę nuo tuščių pažadų, politinio nihilizmo apimti žmonės, neskaito rinkiminių programų ir nesigilina į tai kas sakoma. Tuo naudojasi demagogai ir netikri populistai. Logiškai mąstant tik kairiosios partijos iš tikrųjų žada daryti tai ką sako. Dėl to sakyti žmonėms tiesą, akcentuoti detales, nes būtent detalėse slepiasi velnias.
"akcentuoja socialinio teisingumo būtinybę" žmonės paklauso ir galvoja, kad kandidatas gražiai šneka. Bet esmė yra tame, kad socialinio teisingumo būtinybės akcentavimas nėra lygus pažadui jį įgyvendinti, kai programoje mažai kas te parašyta apie tai ką konkrečiai žada tam daryti. Perskaičius programas matosi kas ką ruošiasi daryti ir tai reikia būtinai paviešinti.
Gitanas Nausėda "Socialinės atskirties mažinimas... progresinis pajamų ir turto apmokestinimas, pensijų sistemos tobulinimas, mokesčių priemonėmis skatinant, kad taupymo pensijai norma pasiektų ne kuklius 4-6 proc., o 8-9 proc. atlyginimo dydžio." Ar tai yra socialinis teisingumas ? Išskyrus progresinį pajamų ir turto apmokestinimą viskas tik didina socialinę atskirtį.
Ingrida Šimonytė net nesiteikė programos paviešinti, tik "Programinės gairės". Ten nėra nė vieno konkretaus pažado tik kliedesiai tokie kaip "Lietuvos nominali ekonominė bei socialinė statistika gerėja" "Todėl siūlau grįžti prie to klausimo, kuris net nebandomas spręsti trečią dešimtį - aiškiai išgryninti ribas tarp mūsų bendra ir kiekvieno atskira ir pasiekti susitarimą vardan Lietuvos, kuris apibrėžtų, kokios valstybės galiausiai siekiame". Kas tie mes? Lietuvos žmonės ar oligarchai? Ko siekia žmonės ilgai aiškintis tikrai nereikia. O ką ji žada daryti puikiai pademonstravo per "naktinę mokesčių" 2008 reformą, kai nurėžė pensijas ir ir valstybinio sektoriaus išlaidas, kai to visiškai nereikėjo. Lietuva tuomet nebuvo Euro-zonoje ir turėjo daugybę fiskalinių priemonių. Be to ji turi atsakyti į klausymą kokią politiką ji rems, o kokiai visomis išgalėmis priešinsis. Jei ji ruošiasi viskam pataikauti seimui, tai kam ji tuomet reikalinga?
Saulius Skvernelis "vaiko pinigus artimiausiais metais galime ir privalome didinti mažiausiai iki 100 eurų" iš kur tuo pinigus paims neaišku ir daugiau nieko konkretaus, iš skyrus grūmojimą rytų kaimynui.
8
2019 Rinkimai / 2019.04.15 Kandidatų į Lietuvo...
Last post by Mikas - Bal 16, 2019, 03:15 pm
2019.04.15 Kandidatų į Respublikos Prezidentus debatai LRT mediateka
06:36 ,,Nekeisti ES modelio, bet jį tobulinti" Kai jis Skvernelis įsivaizduoja įsivaizduoja tobulinti modelį pastatytą ant netinkamo pamato?
06:57 ,,Saugus pasaulis Lietuvoje ir aplink Lietuvą ... Šito tikslo turėtumėm siekti vakarų taisyklėmis paremto pasaulio dominavimą". Nesupratau, ką čia Šimonytė turėjo omenyje? Prisijungti prie JAV karų Sirijoje, Venesueloje, Sudane... ir pasisavinti kitų šalių naftą, auksą deimantus? Kodėl ji galvoja, kad JAV dalinsis grobiu su Lietuva? Atiminėti žemes iš Palestinos?
6:58 ,,Per mūsų vertybines koalicijas, kur mes su savo partneriais siekiame tų pačių tikslų." Kas yra tie partneriai, su kuriais mes siekiame tų pačių tikslų? Kokiame iliuzijų pasaulyje gyvena Šimonytė?  Mes neturime nei draugų nei partnerių. Kur buvo tie draugai, kai Lietuva buvo okupuota Tarybų Sąjungos? Ar tie ,,partneriai" būtų čia jei nenorėtų karines pajėgas perkelti arčiau Rusijos? Ar iš širdies gerumo ES skiria mums paramą? Ar mes neturėsim brangiai sumokėti už subsidijas, sugriovusias mūsų pramonę ir žemės ūkio sugriovimą ir likučių perdavimą į oligarchų rankas? Ar mes ne per brangiai mokame už finansų sektoriaus dominavimą mūsų ekonomikoje?
08:00 ,,Strateginiai atramos blokai, tai ES ir JAV, ir yra strateginiai priešininkai rytuose". Su tokiom Juozaičio atramom konstrukcijos stabilumas labai abejotinas. 2008 JAV bankai sukėlė pasaulinę krizę. To negana, ES rekomendavo, o kai kurias šalis privertė, įvesti socializmą bankams bei suveržti diržus valstybiniam sektoriui ir gyventojams. Dabar JAV valstybės, įmonių, studentų ir namų ūkių skolos yra 3 kartus didesnės nei 2007-tais metais... ES projektas išvis nežinia ar nebus išardytas.
15:50 Premjeras turėtų būti geriau informuotas. Didžiausia pasaulyje teroristinė valstybė yra JAV. O Rusija, Putino ir daugumos rusų įsivaizdavimu (ne be pagrindo) yra įsitikinę, kad Rusija ne tik ginasi nuo NATO plėtimosi į rytus, bet ir kitiems padeda apsiginti. Būna Putinas persistengia, bet jiems yra labai toli iki JAV karo nusikaltimų, bei režimų keitimo karų. Duok dieve, kad Lietuvai netektų labai brangiai sumokėti už ,,draugystę" su JAV.
Jei kam kyla dėl to abejonių siūlau pažiūrėti šiuos įrašus -
16:08 Šimonytei, kaip visada nieko keisti nereikia. Kam keisti ką nors, kai pasaulis yra priartėjęs prie 3 pasaulinio karo slenksčio, kaip net nebuvo per Kubos krizę. Kada Šimonytė buvo Rusijoje ar bent jau žiūrėjo RTVi? Akivaizdžiai nesiorientuoja situacijoje. Sankcijos jau seniai kenkia daugiausia Lietuvos žmonėms. Krymas nėra okupuotas, Krymas jau seniai buvo nepatenkintas Ukrainos valdžia, turėjo autonomiją ir tik ieškojo progos atsiskirti. Ar ji buvo kada nors Kryme? Ar šnekėjo su žmonėmis? Kai buvo paskelbta apie referendumą aš nė kiek neabejojau rezultatais. Kas nepasitiki gali surengti kiek nori referendumų rezultatas bus tas pats, kol Ukraina nesusitvarkys. Rusai bent jau neoficialiai kariauja Rytų Ukrainoje, o Izraelis ir JAV atvirai kariauja su Arabais, nori užgrobti Venesuelą ir ,,nieko nepažeidžia". Ir, pasirodo, Šimonytė turi sąžinę.
22:20 Rusija padarė daug ėjimų, tik ne ten kur Nausėda tikėjosi.
22:59 Anot Skvernelio yra gerai, kad Rusija nebėra pagrindinis partneris? Tai gal dar gerai, kad tie kas neemigravo po 2008 krizės turėjo emigruoti po Rusijos sankcijų?
27:18 ,,Kibernetinis saugumas" yra tik priedanga interneto cenzūrai, žmonių teisių varžymui ir nė vienam kandidatui tai netrukdo.
28:28 ,,Mes turime gerą ES modelį ir nieko nereikia kurti" Skverneliui reiktų pažiūrėti ar paskaityti, jei angliškai nesupranta čia The EU in crisis: What's next? nuo 1:47:44 Yanis Varoufakis - Taigi, kas yra sugedę? Tai kartelis, kurio pagrindu buvo sukurta ES
54:44 ,,Kaip pasitelkti lietuvių kilmės asmenis visame pasaulyje, Lietuvos Respublikos naudai?" Klausymas yra cinizmo viršūnė. Maža to, kad šalis nesirūpina savo piliečiais ir priveda prie tokios situacijos, kad pusė gyventojų yra priversti emigruoti. Dar ir po to ramybės neduoda, visaip išnaudoti nori. Kodėl mes turėtum padėti oligarchiniam režimui, kuris su mumis taip pasielgė? Vienintelė pagalba kokią reikia ir sutiks suteikti dauguma emigrantų, tai padėti atimti valdžią iš klanų. Pradėti galima nuo to, kad nebalsuoti už bankų klano atstovą Nausėdą ir Šimonytę, kuri savo ,,naktine mokesčių reforma" sukėlė Lietuvoje didesnę krizę nei bet kur pasaulyje.
59:02 Tamoševskis vienintelis prisiminė emigrantų sugrūdimą į vieną apygardą. Deja niekas nekalba apie balsavimą internetu.
1:13:25 Nausėda nesunkiai pastebėjo, kad Trumpas vykdo rinkiminius pažadus. Nes skyrė daugybę dėmesio įsitikinti, kad jo paties programoje  nėra nė vieno konkretaus pažado (išskyrus paramą bankams ir pensijiniams fondams).
9
Bendrai Ekonomika / Ats: XXI amžiaus santvarka, ko...
Last post by Mikas - Bal 16, 2019, 02:04 pm
13:30 ,,Dabar mes turime ne tik klasių kovą tarp darbininkų ir darbdavių, bet dar klasių kovą tarp finansų sektoriaus ir tikros ekonomikos." Puikiai vienu sakiniu apibūdintos ekonomikos problemų priežastys.
10
2019 Rinkimai / Vytenis Andriukaitis
Last post by Mikas - Bal 13, 2019, 04:04 pm
Ką tik perskaičiau Vytenio Andriukaičio ekonomikos programą.
https://andriukaitis2019.lt/issue/ekonomika/
Tai yra neabejotinai pati geriausia iš visų kandidatų į prezidentus. Iš tikrųjų tai yra vienintelė programa. Nes kitų kandidatų ,,programos" yra tik teiginių apibūdinančių, kas Lietuvoje blogai kratinys ir nieko konkretaus ką žada daryti. Tiems kas teigia, kad politikai ,,visada daug žada ir nieko nedaro" aš siūlyčiau pradėti įdėmiai skaityti programas, ypač atkreipiant dėmesį į tai, kad problemų vardijimas nėra pažadai, o tik gražios kalbos. Ir tai yra pagrindinis būdas, kaip konservatoriai, liberalai ir centristai sugeba apmulkinti žmones, kad balsuotų už juos. Antras būdas - jie pasakoja, kaip trauks investicijas ir kurs darbo vietas. Tik niekada neprisipažįsta, kad tos investicijos bus skirtos elitui, o darbo vietų sukurta socialinė vertė bus žymiai mažesnė nei valstybės sukišti pinigai. Iš tikrųjų politikai beveik visada vykdo tai, kas parašyta jų programose. Dėl to ir nežada nieko konkretaus, kad nereiktų atsakyti.
Deja Vytenio Andriukaičio ekonomikos programą geriausiai apibūdintų angliškas posakis ,,too little too late" (per mažai, per vėlai).
8. ,,Skatinti ekonominę demokratiją" vos keletas sakinių. Matyt iš kažkur nusirašė ir patys nesupranta apie ką tai reiškia. Nes jei suprastų, tai tam atskirą programą padarytų. Pirmiausia dėl to, kad tai netelpa į vien ekonomikos ar vien demokratijos rėmus. O svarbiausia, dėl to, kad ekonominės demokratijos trūkumas buvo pagrindinė iki šiol buvusių santvarkų, režimų ir civilizacijų žlugimo priežastis. Ir tai yra pagrindinė ekonomikos nestabilumo su visais iš to išplaukiančiais burbulais ir krizėm priežastis. Ką tik peržiūrėjau įrašą
Jei neminėtų vietovių pavadinimų pagalvočiau, kad kalba apie Lietuvą. Labai gerai užkabino daugybę temų. Ir puikiai išaiškino socialdemokratų nepopuliarumo visame pasaulyje priežastis. Net JAV jau pradeda suprasti, kad kapitalizmas žlunga, o krizės yra priešmirtiniai traukuliai. Britai taip pasiuto, kad nevilties vedami iš ES sugalvojo išeiti. Prancūzai griežtai reikalauja panaikinti kapitalizmą. O LSDP geriausia ką sugalvojo tai 5% per 4 metus BVP perskirstymą padidinti. Akivaizdu, kad šito interviu nežiūrėjo
ne perskirstymu reikia rūpintis, o sistemą keisti, kad neatsirastų didžiulė pajamų nelygybė. Didesnis perskirstymas tik didina korupciją ir visuomenės susipriešinimą.
Dar reikia nacionalizuoti atgal natūralias monopolijas, pradedant nuo terminalo su laivu ir medicinos su farmacija.
7. ,,Skatinti valstybės dalyvavimą kapitale". Taip toks fondas reikalingas, tik pagrindinė jo užduotis turėtų būti pagalba perėjimui į tvaria energetiką ir ,,Skatinti ekonominę demokratiją".
Jei patys negali sugalvoti geriau kodėl nenusirašo nuo People Before Profit Economic Policy arba prisijungti prie Volt Policies Proposal arba European New Deal - DiEM25 Vieni ir kiti ne tik leidžia, bet kviečia visas partijas ir judėjimus eiti su bendra programa į Europos Parlamento rinkimus.
Prieš 20 metų būtų nebloga programa, bet dabar to tikrai negana. Toks įspūdis, kad tai ir yra 20-ties metų senumo programa, tik truputį paredaguota.
Vytenis Andriukaitis buvo Briuselyje, bet ar tikrai negalėjo anksčiau apsispręsti dėl dalyvavimo ir paskelbti programos, sudalyvauti debatuose ar kokioje TV laidoje bent jau telefonu ar per Skype.
O ką veikė visa LSDP? Ar negalima buvo anksčiau judintis?
Puslapiai1 2 3 ... 6