Rugs 21, 2020, 09:23 pm

Naujienos:

SMF - Just Installed!


LSDP vizija Lietuvai iki 2024

Pradėjo Mikas, Vas 06, 2019, 02:20 am

« ankstesnis - sekantis »

Mikas

Vas 06, 2019, 02:20 am Last Edit: Vas 07, 2019, 05:17 pm by Mikas
Skaitau LSDP viziją Lietuvai iki 2024 metų LSDP vizija Lietuvai iki 2024 ir pažiųrėjau į pradžią ar tikrai pavadinimas iki 2024 metų. Atrodo lyg jau vėluoja
12 puslapis ,,Ekonominės demokratizacijos inovacijos" vos dvi pastraipos ir jei nežinočiau apie ką šneka nelabai ir sudomintų.
,,Efektyvi ... mokesčių politika" BVP perskirtymas 29.9% Lt o ES vidurkis 39.8%. 2018 m reforma dar sumažins ,,Panašu, kad dabartinė vyriausybė siekia mažiausio viešojo sektoriaus Europoje titulo." Čia tai geras! Manau turėtų šią dalį į įvadą įtraukti.
13 puslapis - Progresyviniai mokesčiai. Nuo 0% iki 40% būtų normalu jei parašytų centristai, bet ne socdemai. JK yra iki 45% ir net antrą kadenciją einanti konservatorių vyriausybė nedrįsta to judinti, JAV senate Alexandria Ocasio-Cortez dabar siūlo iki 75% mokestį.
14 puslapis ,,..įvestas žyminis mokestis visam naujam įsigyjamam turtui (nekilnojamam turtui, akcijoms, žemei) siekiant panaikinti prielaidas ekonomiką destabilizuojantiems ,,burbulams"." Na pirmiausia burbulus sukuria nereguliuojama bankinė sistema. Kam visam nekilnojamam turtui, kad daugiau mokesčių administruoti? Turi būti ribos, nuo kada nekilnojamasis turtas skaitomas prabanga o be teisė. Kaip ir su visais mokesčiais - gana krauti mokesčius krauti ant paprastų sąžiningų žmonių! Pirmiausia reikia surinkti prabangos mokesčius ir TIK TUOMET, jei dar maža, kuo aš labai abejoju, galvoti apie vargšų apmokestinimą. Lietuvoje kiekvieną valdžia daro atvirkščiai, nes taip yra paprasčiau. Sudėtinga oligarchus apmokestinti.
Akcizas akcijoms tai tas pats kas uždaryti biržą. Geriau būtų jau seniai visame pasaulyje siūlomas Robin Hoodo mokestis visoms finansinėms operacijoms.
Dėl apskaitos visiškai pritariu. JK įsteigus LTD (lietuviškas UAB) nereikia mokėti jokių mokesčių ir pildyt jokių deklaracijų tik kartą per metus patvirtint kokią veiklą įmonė vykdo ar ne vykdo. Kai atsiranda pajamos, nuo tada įmonė turi užsiregistruoti, kaip mokesčių mokėtojas. Buhalterijos turėti neprivaloma, galima ir pačiam direktoriuj apskaitą atlikt. Direktorius gali sau mokėti ir mažesnę nei minimalią algą ar iš vis nemokėti. Jei direktorius moka sau ne didesnę nei £710 algą jokių mokesčių nemoka, tik vėliau reikia sukti galvą ką su pelnu daryti, jei toks atsiranda. Lietuvoje atvirkščiai, įsteigus įmonę visas pragaras iš karto užgriūna.
Investicijų skatinimas taikant mokesčių ataskaitas. Visiškai nesutinku, būtent tokiomis spragomis pasinaudodami turtingieji nemoka išvis jokių mokesčių. Rėkia skatinti investicijas, bet tik tokias, kurios iš tikrųjų didina valstybės ir žmonių pajamas.